Práca s deťmi

Vďaka podpore Nadácie Pontis fond Telekom pokračujeme v práci s deťmi zo sociálne vylúčeného prostredia. V rámci projektu,,Aby sa netúlali" sme realizovali niekoľko aktivít: Cestujeme, Pečieme a varíme, Malé svetielko, Život s drogou, Spoznávame spolu prírodu, Maľujeme spolu.

Od decembra 2016 pokračuje práca s deťmi za sociálne vylúčeného prostredia. Projekt pod názvom ,,Zvonka do vnútra" podporila Nadácia pre deti Slovenska  z Detského fondu Cloetta. 
Tu je zoznam aktivít, ktoré budeme organizovať:
Spoločne s veľkými kamarátmi.
Malé svetlo vo tme.
Karneval.
Jurský park.
Cesta za hranice...
Okrem toho bude pravidelne prebiehať doučovanie týchto detí. 
O jednotlivých aktivitách Vás budeme priebežne informovať.


Aktivita č 1. V rámci projektu podporeného Nadáciou pre deti Slovenska z Detského fondu Cloetta sme zrealizovali prvú aktivitu. Na tejto aktivite sa podieľali aj študenti GAV v Leviciach. Mikulášske stretnutie sa konalo v budove gymnázia. Dobrovoľníci nám pripravili program, občerstvenie a balíčky. V rámci aktivity sa aj deti odprezentovali krátkym pásmom básní, piesní a tancov. Študenti pripravili deťom tvorivú dielňu, na ktorej spoločne s nimi vyrábali vianočné ozdoby. Bol to čas strávený v príjemnej kamarátskej atmosfére. Sme radi, že pri týchto príležitostiach majú deti možnosť  kontaktu s mladými ľuďmi z majority a veríme, že rovnako obohatení odchádzajú aj študenti, ktorí nemyslia iba na seba, ale snažia sa pomáhať deťom žijúcim na periférii spoločnosti. 

Aktivita č. 2 Ďalšia aktivita, ktorú sme realizovali pod názvom Moje malé svetielko bola v mesiaci január. Pre deti sme pripravili malé fľaše, ktoré potom podľa svojej fantázie pomaľovali farbami na sklo a ozdobili rôznymi bavlnkami a trblietkami. Vytvorili sme veľmi pekné svietniky do ktorých sme vložili čajovú sviečku. Deti mali zo spoločnej práce a výsledku radosť. Každé dieťa niekomu svoj svietnik darovalo.

 

Aktivita č.3 Je fašiangové obdobie, tak sme si s deťmi spolu zorganizovali karneval. Na začiatku aktivity si každé dieťa z pripraveného materiálu zhotovilo svoju masku. Keď boli masky hotové mohla začať zábava. Mali sme spolu veľmi pekný čas. Táto aktivita sa konala 16.2.2017 v klubovni nášho níkoprahového denného centra. Sme vďační za dobrovoľníkov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú aktivít. Ďakujeme.

 

Aktivita č.4 Jurský park sa konala ako inak v parku Jur nad Hronom. Boli prázdniny prišlo nám veľa dobrovoľníkov a pripravili bohatý a zaujímavý program pre deti. Spoločne sme si založili oheň a opekali. Vždy máme radosť ak sa nám podarí sprostredkovať kontakt detí s deťmi z majority.

 

Poslednou aktivitou nášho projektu bola cesta za hranice. Cestovali sme vlakom z Levíc do Štúrova, je to mestečko na hraniciach s Maďarskom. S deťmi sme mali krásny čas spolu. Aktivity sa zúčastnili aj naši dobrovoľníci. Po ceste a občerstvení prišiel zážitok, ktorý ešte deti nezažili. Prekročili hranice a ocitli sa v zahraničí. Cez most Márie Valérie sme peši prešli cez Dunaj do maďarského mesta Ostrihom. Jeden odvážlivec dokonca okúsil teplotu vody v Dunaji. Prešli sme sa pod krásnou katedrálou. Na záver sme si dali zmrzlinu v Štúrove. Unavení no plný zážitkov sme sa vlakom vrátili domov.

 

Doučovanie detí zapojených do projektu prebiehalo každý týždeň vo štvrtok. Veľkou pomocou nám pri ňom boli naši dobrovoľníci.

Vianoce 2018

Tradične sme v Mieste v dome mali 21.12.2018 vianočnú slávnosť. Za pomoci dobrovoľníkov sme postavili stan a pripravili priestor na túto príležitosť. Podávalo sa tradičné menu -  kapustnica, zemiakový šalát a rezeň. Vianočné menu pre našich klientov  financovala Nadácia Agel. Oslovili sme pekárne v okolí Levíc, či by nám neposkytli pečivo pri tejto príležitosti. Chceme sa poďakovať tým, ktoré zareagovali a štedro nás podporili. Boli to Pekáreň Pekný deň v Kozárovciach, Bageta Tekovské Lužany a Pekáreň Bátovce. Vďaka ich darom sme mohli podávať na slávnosti výborné koláče a do balíčkov zabaliť chlieb a pečivo, ktoré pomohli prežiť ľuďom bez domova následné sviatočné dni. Všetkým, ktorí sa na tejto slávnosti podieľali ďakujeme.

Predaj kníh

Naši predajcovia Nota Bene počas zimného obdobia ponúkajú okrem časopisu i nasledovné knihy:

Zuzana Csontová: Zatúlaný Gombík
rok vydania: 2014
cena: 7,- € (polovica pre predajcu)
 
Jela Matuškovičová: O zvieracej dušičke
rok vydania: 2013
cena: 5,- € (polovica pre predajcu)

Jela Matuškovičová-Medvecká: Zázračné dieťa
rok vydania: 2012
cena: 6,- € (polovica pre predajcu)

Ich kúpou potešíte najbližších a máte možnosť podporíť predajcov.